Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba’dan “Millet İttifakı’nın Başkan Adayı” açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili olarak, “Hiç şüphe yok ki CHP’nin her üyesi, CHP’ye oy veren herkesin gönlündeki aday Kemal Kılıçdaroğlu’dur. .” söz konusu.

Ağbaba, partisinin Malatya il teşkilatının yeni yönetiminin Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki tanıtım toplantısına katıldı.

6’lı masanın kurulmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük emeği olduğunu belirten Ağbaba, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masaya karşı sorumluluğu var. 6’lı masaya karşı bizim de sorumluluğumuz var. 6’lı masanın da, Cumhurbaşkanımızın da Türkiye’ye karşı sorumluluğu var. Biz de bu hassasiyetle hareket ediyoruz. 6’lı masa öncesi bir güç mücadelesidir. Kimin cumhurbaşkanı olacağından önce bu topluma karşı bir sorumluluğumuz var.Türkiye’nin tüm yoksullaşan ve geleceğini yurtdışında arayanlara karşı borçları ve sorumlulukları var.Umarım 13 Şubat’tan sonra bu sorumluluğu yerine getirirler.Karar altı kişinindir. -parti tablosu ve bu iradeye saygı duyduğumuzu belirtmek isteriz.Şüphesiz CHP’nin her bir üyesi CHP’ye oy veren herkesin gönlündeki aday Kemal Kılıçdaroğlu’dur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu