Ekonomi

Sanayi, İnşaat ve Ticaret-Hizmet Sektörlerinde Ücretli Çalışan Sayısı Arttı

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet branşlarında toplam ücretli çalışan sayısı 2023 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayı Ücretli Çalışan İstatistiklerini paylaştı. Buna göre sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet bölümlerindeki toplam ücretli çalışan sayısı 2023 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3 arttı. Ücretli çalışan sayısı geçen yılın aynı ayında 14 milyon 926 bin 919 kişi iken, 2023 Eylül ayında 15 milyon 374 bin 379 kişi oldu.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; Eylül 2023’te ücretli çalışan sayısı bir önceki yıla göre sanayi sektöründe yüzde 0,3 azalırken, inşaat branşında yüzde 12,8, ticaret-hizmet branşında ise yüzde 3,2 arttı.

Ücretli çalışan sayısı aylara göre değişmedi

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörlerindeki toplam ücretli çalışan sayısı 2023 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre değişmedi.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2023 yılı Eylül ayında aylık ücretli çalışanların sayısı sanayi branşında yüzde 0,4 azalırken, inşaat branşında yüzde 0,5 arttı, ticaret-hizmet branşında ise yüzde 0,1 arttı. – İSTANBUL

ekinozuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu